Nikt nie może przewidzieć, co przyniesie życie. Są sytuacje, na które trudno się przygotować. Wypadek lub wręcz nagła śmierć są czymś, co odbija się na życiu całej rodziny. Ból i cierpienie zostaną na długo, ale skutki zdarzenia, choć w pewnym stopniu można zniwelować poprzez pieniądze z odszkodowania. Ubezpieczenie na życie jest formą polisy, która w razie, gdyby Tobie się coś przytrafiło, pomoże Twoim bliskim.
W artykule dowiesz się:
Człowiek ma tendencje do tego, by odpychać od siebie wizję tego, że może mu się przytrafić coś złego. Jednak zdarzenia losowe nie byłyby losowymi, gdyby można było je przewidzieć i ich uniknąć. Prawda jest taka, że mogą dotknąć każdego w dowolnym momencie. Dlatego też nawet jeśli starasz się nie kreować w wyobraźni pesymistycznych scenariuszy, zatrzymaj się na chwilę i zastanów się, czy nie warto zainteresować się ubezpieczeniem.
Polisa na życie wiąże się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, zatem nie jest dużym obciążeniem dla budżetu. Jednak w razie, gdyby doszło do nagłego zdarzenia, suma odszkodowania, jaką mogą dostać bliscy, pozwoli pokryć wydatki w związku z utratą zdolności do pracy ubezpieczonego, jego leczenia lub pogrzebu. Myśląc zatem nad tym, co to jest ubezpieczenie na życie i w jakim celu powinieneś je wziąć pod uwagę, musisz wiedzieć, że jest to przede wszystkim wsparcie dla rodziny w trudnej chwili, kiedy Ciebie zabraknie lub nie będziesz w stanie egzystować w taki sposób, jak do tej pory. Nagłe obniżenie się standardu życia lub poważniejsze problemy finansowe w razie zdarzenia losowego, to coś, co spędza sen z powiek wielu osób. Dobra polisa zwiększy poczucie bezpieczeństwa, nie można więc tego bagatelizować. Polisa może być terminowa i bezterminowa, może być wykupiona indywidualnie i grupowo, na przykład w miejscu pracy. Wiesz już, że dobrze mieć ubezpieczenie na życia i co to jest, przejdźmy zatem dalej i odpowiedzmy na pytanie, co obejmuje ubezpieczenie na życie?
Oferty ubezpieczenia na życie są różne pod względem cenowym i zakresu ochrony. W podstawowym wariancie uposażeni dostają odszkodowanie w razie śmierci osoby ubezpieczonej. To trochę za mało, dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe rozszerzają swoje oferty, a polisa obejmuje m.in. inwalidztwo, czasową i trwałą niezdolność do pracy, trwały uszczerbek na zdrowie, rehabilitację i hospitalizację.
Co ciekawe ubezpieczenie na życie możesz połączyć z efektownym inwestowaniem, a tym samym zwiększyć swoje oszczędności. Decydując się na plan inwestycyjno-oszczędnościowy, pewną część wpłacanych co miesiąc składek może trafiać na fundusze inwestycyjne.
Ponieważ oferty ubezpieczeń mogą się bardzo różnić pod względem warunków, zakresu ochrony i sumy odszkodowania, wybór polisy nie może być przypadkowy. Inna oferta będzie ciekawsza dla osoby samotnej, inna dla kogoś, kto jest jedynym żywicielem kilkuosobowej rodziny. Poza tym ważne jest nie tylko to, co obejmuje polisa na życie, ale jakie są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tam też znajdują się takie informacje jak to, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić uposażonym wypłaty odszkodowania, jaki jest okres karencji, czyli czas, w jakim działa ubezpieczenie, czy sposób postępowania w razie gdyby ubezpieczony zataił coś, na temat swojego stanu zdrowia. Chodzi na przykład o sytuacje, kiedy przed podpisaniem umowy zataiłbyś przed ubezpieczycielem swoją chorobę.
Jeżeli chcesz mieć ubezpieczenie na życie, wiesz co to i jaki może być zakres ochrony, musisz zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby w tym zakresie. Ubezpieczenie na życie jest dopasowane do indywidualnych potrzeb. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co ma obejmować ubezpieczenie, jak chcesz zabezpieczyć bliskich, jaka kwota odszkodowania może być wystarczająca w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci i na jaki czas chcesz się ubezpieczyć. Mając te wszystkie informacje, skontaktuj się z dobrym agentem ubezpieczeniowym, który przygotuje ofertę pasującą do Twoich oczekiwań.
ul. Łozy 3 (pawilon 6) 80-516 Gdańsk |
Telefon: |
E-mail: |
Poniedziałek - Piątek 10:00 - 17:00 |