
Jedną z kwestii, jakie porusza się we wrześniu w przedszkolach i szkołach na zebraniach rodziców, jest ubezpieczenie dzieci. Szkoły często proponują grupowe ubezpieczenie NNW dzieci lub młodzieży, za które płacą rodzice. W efekcie rodzice uważają, że jest ono obowiązkowe, ale tak nie jest. Oczywiście dziecko powinno mieć swoje ubezpieczenie w razie nagłego zdarzenia, jednak wcale nie musi mieć polisy, jaką zaproponuje szkoła. Przed podpisaniem umowy warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który zaproponuje korzystniejsze warunki. Decydując się na podpisanie umowy za pośrednictwem szkoły, nie ma się wpływu na zakres ochrony i kwoty, na jakie opiewa rekompensata. Tymczasem indywidualne ubezpieczenie NNW jest dopasowane do potrzeb i w razie gdyby doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, będzie dużym wsparciem.
Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży przeznaczane jest dla osób w wieku od 0 do 18 lat oraz dla młodzieży uczącej się do 26 lat. Jest to niedrogi produkt ochronny, w ramach którego ubezpieczony otrzyma świadczenie za doznane wypadki podczas, których nastąpi uszkodzenia ciała lub roztrój zrowia.
Tytułowe NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków, to w praktyce ochrona finansowa w razie złamania ręki, zwichnięcia nadgarstka czy wstrząsu mózgu. Za każdy wypadek, o ile znajduje się on w zakresie polisy, towarzystwo wypłaci rodzicom ubezpieczonego dziecka lub dorosłemu uczniowi, studentowi sumę odszkodowania. Jest ona liczona procentowo od ustalonej sumy ubezpieczenia. Prócz standardowych wypadków Ubezpieczenie obejmuje ochroną:
Ubezpieczenie tego typu chroni dzieci przed zdarzeniami losowymi, do jakich dojdzie podczas lekcji, zajęć pozalekcyjnych, na wycieczkach, wyjazdach, w drodze do szkoły i ze szkoły. Jest też ochroną podczas ferii i wakacji. Można więc powiedzieć, że dziecko jest chronione przez cały czas. Polisa ubezpieczeniowa zapewnia świadczenie w momencie, gdy dojdzie do urazu, wypadku bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu. Najczęściej dochodzi do wybicia palca, skręcenia kostki lub złamania, ale odszkodowanie otrzymuje się za wszystkie urazy.
Bardzo często podstawowa umowa ubezpieczeniowa nie obejmuje swoim zakresem leczenia w przypadku tak groźnych chorób jak sepsa albo nowotwór. Jednak polisę można rozszerzyć. Mało tego polisa rozszerzona może obejmować także wsparcie prawnika, kiedy dziecko padnie ofiarą hejtu w sieci, pomoc psychologiczną, zasiłek, jeżeli konieczna będzie dłuższa przerwa w nauce i wiele innych. Jak widać, nie należy podpisywać umowy pochopnie, nawet jeśli szkoła do tego zachęca. Kontaktując się z naszą agencją ubezpieczeniową, rodzice mogą się spodziewać, że przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb ich i ich dzieci.
ul. Łozy 3 (pawilon 6) 80-516 Gdańsk |
Telefon: |
E-mail: |
Poniedziałek - Piątek 10:00 - 17:00 |