Ubezpieczenie pojazdów OC/ACUbezpieczenie firmyUbezpieczenie mieszkania i domuUbezpieczenie podróży(turystyczne)Ubezpieczenie na życie i zdrowieUbezpieczenie NNW Dzieci i Młodzieży (szkolne)

Ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży (szkolne) w Gdańsku

Ubezpieczenie szkolne - dzieci na korytarzu

Co to jest ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży. Jak ono działa?

Jedną z kwestii, jakie porusza się we wrześniu w przedszkolach i szkołach na zebraniach rodziców, jest ubezpieczenie dzieci. Szkoły często proponują grupowe ubezpieczenie NNW dzieci lub młodzieży, za które płacą rodzice. W efekcie rodzice uważają, że jest ono obowiązkowe, ale tak nie jest. Oczywiście dziecko powinno mieć swoje ubezpieczenie w razie nagłego zdarzenia, jednak wcale nie musi mieć polisy, jaką zaproponuje szkoła. Przed podpisaniem umowy warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który zaproponuje korzystniejsze warunki. Decydując się na podpisanie umowy za pośrednictwem szkoły, nie ma się wpływu na zakres ochrony i kwoty, na jakie opiewa rekompensata. Tymczasem indywidualne ubezpieczenie NNW jest dopasowane do potrzeb i w razie gdyby doszło do nieprzyjemnego zdarzenia, będzie dużym wsparciem.

 

Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży przeznaczane jest dla osób w wieku od 0 do 18 lat oraz dla młodzieży uczącej się do 26 lat. Jest to niedrogi produkt ochronny, w ramach którego ubezpieczony otrzyma świadczenie za doznane wypadki podczas, których nastąpi uszkodzenia ciała lub roztrój zrowia.

 

Tytułowe NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków, to w praktyce ochrona finansowa w razie złamania ręki, zwichnięcia nadgarstka czy wstrząsu mózgu. Za każdy wypadek, o ile znajduje się on w zakresie polisy, towarzystwo wypłaci rodzicom ubezpieczonego dziecka lub dorosłemu uczniowi, studentowi sumę odszkodowania. Jest ona liczona procentowo od ustalonej sumy ubezpieczenia. Prócz standardowych wypadków Ubezpieczenie obejmuje ochroną:

Prócz standardowych wypadków Ubezpieczenie obejmuje ochroną:

  • oparzenia
  • pobyt w szpitalu w wyniku Covid-19, choroby, zatrucia pokarmowego
  • odmrożenia
  • zwrot kosztów za leczenie i rehabilitację w prywatnych  placówkach medycznych
  • podryzienia przez zwierzęta (w tym kleszcze)
  • i wiele innych

Warto wiedzieć

NNW szkolne to niedrogie ubezpieczenie, chroniące dzieci przed następstwami nieszcześliwych wypadków
NNW szkolne jest ubezpieczeniem dobrowolnym - szkoła nie może przymuszać do wykupienia ubezpieczenia
Oferty NNW szkolnego często różnią się między sobą sumą ubezpieczenia: niska składka to często bardzo niska suma ubezpieczenia i symboliczne odszkodowanie
Składki ubezpieczenia NNW zaczynają się od około 30 zł rocznie, ale zwiększając kwotę składki i sumę ubezpieczenia o kilka - kilkanaście złotych możemy uzyskać lepszą i bardziej kompleksową ochronę.
NNW może chronić nie tylko w razie wypadku, ale także w innych kryzysowych sytuacjach: można uzyskać świadczenie szpitalne, zwrót kosztów rehabilitacji itp.
NNW kupowanane indywidualnie często ma lepszy zakres niż to oferowane grupowo w szkole

Kiedy chroni Ubezpieczenie i wysokość świadczeń

Twoje dziecko będzie objęte ochroną ubezpieczeniową całą dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od miejsca pobytu w Polsce czy za granicą, w szkole, w domu, na zajęciach pozaszkolnych, sportowych.

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe 4 Pakiety ubezpieczeniowe.

5% rabatu w Dykta Ubezpieczenia!

Napisz do nas

Tabela składek ubezpieczeniowych

NOWOŚĆ – Ubezpieczenie OC Studenta

Kiedy może się przydać ubezpieczenie dzieci i młodzieży NNW?

Ubezpieczenie tego typu chroni dzieci przed zdarzeniami losowymi, do jakich dojdzie podczas lekcji, zajęć pozalekcyjnych, na wycieczkach, wyjazdach, w drodze do szkoły i ze szkoły. Jest też ochroną podczas ferii i wakacji. Można więc powiedzieć, że dziecko jest chronione przez cały czas. Polisa ubezpieczeniowa zapewnia świadczenie w momencie, gdy dojdzie do urazu, wypadku bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu. Najczęściej dochodzi do wybicia palca, skręcenia kostki lub złamania, ale odszkodowanie otrzymuje się za wszystkie urazy.

 

Bardzo często podstawowa umowa ubezpieczeniowa nie obejmuje swoim zakresem leczenia w przypadku tak groźnych chorób jak sepsa albo nowotwór. Jednak polisę można rozszerzyć. Mało tego polisa rozszerzona może obejmować także wsparcie prawnika, kiedy dziecko padnie ofiarą hejtu w sieci, pomoc psychologiczną, zasiłek, jeżeli konieczna będzie dłuższa przerwa w nauce i wiele innych. Jak widać, nie należy podpisywać umowy pochopnie, nawet jeśli szkoła do tego zachęca. Kontaktując się z naszą agencją ubezpieczeniową, rodzice mogą się spodziewać, że przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb ich i ich dzieci.

Porady

Wszystkie wpisy
obowiazki przy zakupie auta
21 | 07 | 2022

Kupiłeś samochód? Sprawdź, jakie masz obowiązki!

Czytaj więcej
prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne
29 | 04 | 2022

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne — co trzeba o nim wiedzieć?

Czytaj więcej
Mężczyzna ze złamaną nogą, prywatnie ubezpieczony od utraty dochodu
01 | 03 | 2022

Chorobowe w ZUS czy prywatne ubezpieczenie od utraty dochodu?

Czytaj więcej
IMG_2283

Skontaktuj się z nami!

Napisz do Nas lub zostaw numer!
Dodaj załączniki

Zmień dodane załączniki

Dozwolone formaty plików pdf, doc, docx, jpg, png. Maksymalna waga plików to 15MB

Pracujemy zdalnie i stacjonarnie

ul. Łozy 3 (pawilon 6)

80-516 Gdańsk

Telefon:

58 341 90 14

E-mail:

kontakt@dykta.com

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 17:00

Przed biurem bezpłatny parking
IMG_2283
Szybki Kontakt
Zadzwoń Wyślij e-mail Wyślij formularz